Pakelta siaura stacionari mulčiuota lysvė

Siauras lovelis/lysvė: lysvės plotas apie 50cm (40-70cm), tarplysvis ~1m [pietuose iki 80cm][uždengti mulčiu: storai organikos, kartonų ir pnš. arba purenti tarplysvius noragėliu/plokščiapjove].Galima suformuoti tik iš žemės [pylimeliais]. Patogu aptverti lentomis. Mulciuota laistyti 2 kartus per savaitę.

Lysvė daroma šiaurės – pietų kryptimi. Vieta turi būti gerai apšviesta. Galima naudoti 2 istiestas virves 0,45m atstumu.

Patarimai lysvių formavimui:

  • Dedamos lentos 45cm tarpu. Tvirtinamos kuoliukais. Galima uždėti popieriaus nuo pyktžoliu ar įdėjus komposta perkasti.
  • Kastuvo gylio griovys palei virves. Svarbu lygios sienelės. Kraštuose dedama plevelė [8-10cm įleidžiama į žeme.] Tarplysviai užpildomi plonu žemės sluoksniu. Tranšėją [kastuvo gylio griovys su žemės sienelėm] pridedam: mėšlas, mineral. trašos, kompostas.
  • išlyginama [horizontaliai, kad išlaikyti vandenį, nenubėgtu į šona] ir paruošiama žemė [trešiama, perkasama, apakėjama, nuo tako nugrėbiama žemė]. Suformuojami borteliai 8-10cm.

Dirbama žemė 1/3 (mažiau darbo, ravės, laistyti – lengviau prižiūrėti)[1a yra tik apie ~33m2 lysvių.] o derlius kiek butų  iš visos.

Aukštaūgėms daržovėms įrengti stacionarę atramą [armatūrą – stulpai, horizontaliai {40-45 cm aukštis- pirma eilė, paskutinė 1,8 0 2m,(pomidorams per vidurį -1-1,2m)}, tarp jų tik vertikalios virvės/vielos]

Laistoma mulčiuota lysvė 1 karta per savaitė, lovelis 2 kartus. Lašinė laistymo sistema.

Sėjimas ir sodinimas:

Daržovių 2 eilės [šachmatų tvarka.]{nes kraštiniai augalai vystosi dvigubai greičiau, nes daugiau šviesos ir daugiau erdvės, o tokioje lysvėje visi augalai yra kraštiniai}. Per vidurį galima auginti vijoklinius augalus [agurkai vijokliniai, pupelės, aukštaūgiai pomidorai, arba trečia eilė mokų, svogunų, runkelių, česnakų]. Pačioje lysvėje platus tarpueilis. Išsprendžiama problema kai plačioje lysvėje auginami įvairios daržovės ir konkuruodamos viena kitą nustelbia. Svarbu išlaikyti tinkamus tarpus.

Svarbu pašalinti sergančius lapus, senus lapus, retai laistyti, teikti organikos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: